კრიტერიუმები | დაბალი | საშულო | კარგი | ||
გაკვეთილში ჩართულობა | არ არის ჩართული | მეტ–ნაკლებად მსჯელობს | მსჯელობს კარგად | ||
დავალებასთან შესაბამისობა | არ შეესაბამება მოცემულ დავალებას | დავალებას ასრულებს ნაწილობრივ | კარგად ართმევს თავს | ||
დროის ლიმიტი | ვერ აკონტროლებს დროს | ნაწილობრივ ჯდება დროში | იცავს დროის ლიმიტს | ||
მიგებული შთაბეჭდილებები და შედეგები | ვერ აგწევს მიზანს | მინიმალურად აგწევს მიზანს | ყველა მიზანი სრულად არის მიგწეული |
понедельник, 12 сентября 2011 г.
შეფასების რუბრიკა
პროექტი
1.პროექტის სახელწოდება: | გარემოს დაცვითი კულტურა და ცხოვრების ჯანსაღი წესი |
2.პროექტის მთავარი იდეა (თემა) 1-2წინადადებით: | ბუნების მიფრთხილების აუცილებობა,პირადი ჰიგიენა |
3.პროექტის აქტუალობა: | აუცილებელია ცხოვრების ჯანსაღი წესისატვის |
4.პროექტის მიზნები: | გაუფრთხილდნენ ‘’დედა ბუნებას’’ გარემოს საკუთარ და სხვის ჯანმრთელობას თავისი წვლილი შეიტანონ ბუნების დაცვით ღონისძიებაში |
5.სამიზნე ჯგუფი | მე-2 და მე-3 კლასელები |
6.ვადები/ხანგრძლივობა: | ერთი კვირა |
7.მოსალოდნელი შედეგები/პროდუქტები,რაც შეიძლება შეიქმნას: | პროექტი იქნება წარმატებული მოსწავლეებს პრეზენტაციისათვის ექნებათ სურათები ჩანაწერები |
8.პროექტისათვის საჭირო ძირითადი რესურსები: | ბუნების სახელმძღვანელო კომპიუტერი ექსკურსიები ბუნებაში |
გაკვეთილის გეგმა
გაკვეტილის მთავარი თემა | მ.ლებანიძის “რატომ გვიყვარს შემოდგომა | |
სწავლების საფეხური და კლასი | დაწყებითი საფეხური მე –2 კლასი ქართული ისტ. | |
მოსწავლეთა პროფილი | 8მოსწავლე განსაკუთრებული მიდგომების საჭიროების მქონე მოსწავლეები არ არიან | |
გაკვეთილის მნიშვნელობა /აქტუალობა | მოსწავლეები გააცნობიერებენ შემოდგომაზე ბუნებაში ცვლილებებს, შრომა საქმიანობას | |
| გაკვეთილის მიზნები და შედეგები | –პოეტური ლექსის აგქმა ბუნების მოვლენებზე დაკვირვება –მეტყველების განვითარება –გამომეტყველებითი კითხვის ჩვევის დაუფლება –შეუძლიათ შემოდგომაზე ბუნებაში ცვლილებების გარკვევა |
წინასწარი ცოდნა | მეტ–ნაკლებად იციან რა საქმიანობა მიმდინარეობს შემოდგომაზე შემოდგომის თვეები მუშაობენ კომპიუტერთან. | |
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები | სახელმძგვანელო “ქართული “2 კლასი კომპიუტერი რომელშიც გადმოწერილი იქნება შემოდგომის სურათები,თვალსაჩინო მასალები და სხვა რესურსები | |
გაკვეთილის მსვლელობა | საორგანიზაციო საკითხები -2წთ ა)ფაზა/გამოწვევა აქტივობა 1.10წთ მოსწავლეებს პროექტორის საშვალებით ვუჩვენებ შემოდგომის სურათს და ვსვამ კითხვას? რა დროა ასახული ამ სურათზე ?ვინ იცის ლექსი შემოდგომაზე?ბავშვები შეძლებისდაგვარად ამბობენ ლექსებს. ბ)ფაზა/ცოდნის კონსტრურირება აქტივობა2 ჯგუფი მუშაობა -8წთ.აქტივობა 3 სახელმძღვანელოზე მუშაობა.ლექსის კითხვა და ანალიზი 25წთ.შემდეგ ვამუშავებ ჯგუფურად,კითხულობენ ლექს,ნაწილ-ნაწილ ვაჩვენებ პროექტორით.შემდეგ მოსწავლეთა ჩართულობით ვხსნით გაუგებარ სიტყვებს/ |
Подписаться на:
Сообщения (Atom)